Temiz Hasat

DOĞUM HİKAYEMİZ

 

TEMİZ HASAT FİLİZLENİYOR

 

Toprağın bereketinden dayanışmanın verimliliğine bir köprü uzandı. Çok değil, daha geçen sene… Hayata, insana ve doğaya hassasiyetle ve sorumlulukla bakan İz Hareketi gönüllüleri Aralık 2017’de o birleştirici tohumu toprağa attı, bereket yayıldı yayıldı, temiz tarım sofralarımıza kadar uzandı.

 

Bugün Temiz Hasat bereketiyle daha da yayılıyor. Köydeki küçük çiftçiler ama özellikle kadın üreticiler, metropollerde temiz tarım ürünlerini özleyenlerle buluşuyor. Atalarımızdan kalma yerli tohumlar bereketli topraklarda filizleniyor, temiz tarımla sofralar şenleniyor.

 

Böylece kadim tarım bilgisi, insan sağlığına zararlı kimyasalları toprağına kabul etmeyen ve geleneksel tarımı tercih eden çiftçilerimiz sayesinde korunuyor, yaygınlaşıyor ve gelecek nesillere aktarılıyor. Temiz Hasat’ta hayata geçirdiğimiz yeni üretim/tüketim modeliyle bu kadim bilgi ağını destekliyoruz.

  

HAYALİMİZ

 

GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÖNCE HAYAL KURMAYA BAŞLADIK

 

İstiyoruz ki küçük çiftçi tarımdan vazgeçmesin, şehirlere göç etmek zorunda olmasın, temiz tarım yapan aile ve kadın çiftçiler yalnız kalmasın. Adil ticaret koşulları oluşsun. Ve de en önemlisi üreticilerimiz üretimlerini planlayabilsin ve tarımsal kalkınma yıl boyu sürsün.

 

Çünkü sağlıklı ürünlerle beslenmek herkesin hakkı. Bunun için kurduğumuz en büyük hayali gerçekleştiriyoruz. Yerelde temiz gıda üretimi yapan küçük çiftçiye vereceğimiz desteğin herkesi bu ürünlerle buluşturabileceğini biliyoruz. Yepyeni bir satış kanalı oluşturarak Temiz Hasat platformunu hayata geçiriyoruz. Bu yeni ve adil ekonomi yöntemiyle aynı zamanda da sosyal kalkınmayı destekliyor, ülkemiz için yeni bir üretim/tüketim modeli sunuyoruz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.