Üreticilerimiz

Sizi üreticilerimizden bazılarıyla tanıştıralım...

Avni Koparan, Bafra, Samsun


Doğma büyüme Bafra’lı Avni bey, çiftçiliğin en meşakkatli işlerinden birini yapıyor, çeltik üretiyor. Avni beyin iki oğlu var, biri öğretmen. Eşi ve diğer oğlu üreticimizin en büyük yardımcıları. Aynı zamanda manda yetiştiriciliği de yapan Avni bey, Temiz Hasat’ın o şahane pirincini üretiyor.


Hamide Özdemir, İbradı, Antalya

Antalya’nın ‘yöresinde fark yaratan kadın girişimci’ ödülüne de sahip Hamide hanım, ailesi ile birlikte kurup büyüttüğü işinde keçi boynuzu, andız, dut, karpuz, armut, elma pekmezleri ve nar ekşisi imal edip satıyor. Yöresindeki insanlara iş imkanı yaratmayı da başaran Hamide hanım, Temiz Hasat için kış aylarının olmazsa olmazı pekmez hazırladı.


Canan Arslan, Akseki, Antalya

Canan Arslan Manavgat Nehri'nin ilk kollarindan olan Torosların zirvesindeki Melas Nehri'nin kıyısında bol alüvyonlu topraklarda eşi ve dört kızıyla birlikte susam yetiştiriyor. Her yıl Ekim ayında hasat ettikleri susamı taş değirmende tahin haline getirip Temiz Hasat sofralarıyla buluşturuyor.


Aynur Akyol, Osmaneli, Bilecik

Bilecik Osmaneli’nin Kazancı köyünde yaşayan üç çocuk annesi Aynur Akyol, Temiz Hasat’a domates ve biber salçası yapıyor. Gıda mühendisimizin gözetiminde yaptığı üretim sırasında pek çok şey öğrenen Aynur hanım, kendi tarlasında yetiştirdiği domates ve yağlık biberden yaptığı salçaların yanı sıra, zaman zaman dükkanımızda bulabileceğiniz turşuları da hazırlıyor. 


Dilşen Oktay, Edremit, Balıkesir

Kuşaklardır zeytin üreten bir aileden gelen Dilşen Oktay, 15 yaşından bu yana en büyük hayali olan kendi fabrikasını kurup onun çevresinde bir yaşam alanı yaratmaya adım adım yaklaşıyor. Temiz Hasat dayanışma paketlerindeki ödüllü zeytinyağımızın üreticisi Dilşen hanım, doktoralı bir gıda mühendisi. Öğrendiklerini paylaşmak ve yurduna daha yararlı bir vatandaş olmak için, üretimde birlikte çalıştığı kadınların hem çalışıp hem de kendilerini geliştirmelerine aracılık ediyor. 


Cennet Çil, Baklan, Denizli

Denizli'nin Baklan ilçesinde yaşayan Cennet Çil, Temiz Hasat’ın lezzetli tarhanasını ve siparişlere yetişemediğimiz domates sosunu üretiyor. Cennet hanımın ürettiklerini pazarda satan bir oğlu evin geçimine katkıda bulunuyor, kızı da bu sayede okumaya devam ediyor.

Dilek Saraçoğlu, İbradı, Antalya

Dilek Saraçoğlu, iki çocuk annesi ev hanımı. Eşi, İbradı'nın düğmeli evlerinin yapımında kullanılan, el oyması taşları yapan bir usta. Dilek hanım da hem tarhana ve erişte yaparak, hem de ev pansiyonculuğu ile ev ekonomisine katkıda bulunuyor. Temiz Hasat’ın leziz eriştesi Dilek hanımdan.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.